Maty, płytki, pasy ostrzegawcze dla niewidomych – wykonane z żywicy chemoutwardzalnej

Nasza szeroka oferta skierowana do klientów indywidualnych jak też do firm bazuje na tym, co zapewniają nam dostawcy najlepszej współcześnie chemii budowlanej. Zapewniamy to, co najlepsze od producentów różnorodnych nawierzchni i posadzek antypoślizgowych, a dostarczamy odbiorcom gotowe rozwiązania oraz te wypracowane wspólnie na drodze konsultacji z klientem. Nowością w naszej ofercie jest włączenie do niej oznakowania dla osób niedowidzących i niewidomych. Ponadto proponujemy też oznakowania dróg ewakuacyjnych o właściwościach fotoluminescencyjnych.

Osoby niewidome i niedowidzące narażone są na różnego typu niebezpieczeństwa, jakie towarzyszą im codziennemu funkcjonowaniu w społeczeństwie. Wyjście do sklepu, przychodni, pracy czy szkoły wymaga od nich pokonania wielu barier. Nie wszystkie przeszkody możemy usunąć z ich dróg, jednak o większości możemy odpowiednio wcześnie informować. Dlatego przygotowaliśmy ofertę na oznakowania dla niewidomych oraz oznakowanie poziome.

Wyczuwalno-Wizualne oznakowania dla niewidomych to nie tylko poprawa bezpieczeństwa, ale i znaczne ułatwienie w poruszaniu się w przestrzeniach publicznych. Stawiamy na nowoczesną technologię, która umożliwia szybkie tworzenie oznaczeń wysokiej jakości, bez prowadzenia prac remontowych czy też kłopotliwej przebudowy. Stosowane przez nas oznakowania w postaci stożków mogą być montowane na wszelkiego typu powierzchniach, takich jak beton, asfalt, ceramika, drewno, itp.

Dodatkowo, bardzo ważnym oznakowaniem jest gruboziarnisty grys, zabezpieczający przed poślizgnięciem się. Grys ten zmieszany jest z żywicą chemoutwardzalną, jest zatem odporny na mrozy, deszcze i szczególnie przydatny podczas zim, czy jesieni, ale także ulewnego lata.

Proponowane przez nas oznaczenia dla niewidomych, oznakowania dla niewidomych doskonale sprawdzą się na wszelkiego typu powierzchniach i w miejscach niebezpiecznych dla osób niewidomych i niedowidzących.

W naszej ofercie znajdują się trzy różne warianty wykonania oznakowań w postaci tzw. „pól uwagi” potocznie nazywanych guzami, lub „lini prowadzących”.
1. Mocowanie do podłoża za pomocą specjalnej żywicy, płyt, odlanych z reaktywnej żywicy chemoutwardzalnej, zawierającej odpowiednie wypełniacze i pigmenty, o formacie najczęściej 400 x 400 mm lub 400 x 800 mm i grubości całkowitej 7 mm, z wypustkami w postaci guzów lub pasów.
2. Mocowanie do podłoża za pomocą specjalnej żywicy, pojedynczych guzów lub pasów, odlanych z reaktywnej żywicy chemoutwardzalnej, zawierającej odpowiednie wypełniacze i pigmenty, o formacie najczęściej 25 x 5 mm (guzy) oraz 300 lub 400 x 25 (pasy) – Opcjonalnie zalanie całości płynną żywicą.

Mając w ofercie tak szerokie spektrum możliwości, jesteśmy w stanie wykonać oznakowania na prawie każdym rodzaju podłoża.

Dzięki używanym materiałom i stosowanym technologiom dajemy Państwu produkt bardzo trwały, odporny na ścieranie i wpływ czynników atmosferycznych, produkt do zastosowania w miejscach o dużej intensywności ruchu, nie tylko pieszego ale także kołowego.

Na wykonane prace udzielamy kompleksowych gwarancji na okres do lat 8.
W razie pytań bądź wątpliwości pozostajemy do dyspozycji.